Můj pohled na ...

Nový druh – dokonalá matka

Ach jo. Taky už máte dost těch rozkazů a příkazů o tom, co vše musíte jako žena a především jako matka udělat? To je pořád něco.

Musíš dítě dát do školky, aby bylo mezi dětmi. Musíš každý den vařit tříchodový oběd, aby mělo dost živin. Musíš kupovat pouze super kousky do jejich šatníků, aby se jim děti na hřišti nesmály. Musíš to a tamto … prostě vše jen pro blaho dětí. A ty mámo, se třeba rozkrájej. Dost!

Už toho je někdy vážně moc. To se prostě nedá za jeden život stihnout. Za prvé nechci a za druhé nemám ani tolik sil.

Zkuste si vy rádci, spát 6 hodin denně, s pravidelnými vstávačkami co dvě hodiny. Každý den se na 100% věnujte dětem, vařte jim, věnujte jim pozornost, po stopadesáté odpovězte na tu samou otázku, 10x za den utřete malý zadeček a min. 2x ukládejte do postele rozlítanou chobotnici. A pak si povíme jak na tom budete.

Nejsem dokonalá a nestydím se za to.

Dokonalá matka je ta, co denně peče chleba a nějaký zákusek, Nejlépe něco ve stylu dortu. Zpívá písničky od rána do večera, šije dětem oblečení, každý den jim připravuje bohatý program, aby se náhodou ani chvilku nenudily. Televize je u ní doma sprosté slovo a nikdy na své děti nekřičí.

Ehm … vy někoho takového znáte? Já fakt ne. 

 

Snažím se na děti nekřičet, ale někdy je fakt den blbec a na ty malé špunty prostě nic jiného nezabere. A tak občas ječím, řvu a bouchám pěstí do stolu, jen aby si už konečně Lili oblékla kalhoty, dojedla polévku, uklidila hračky, přestala skákat po gauči nebo strkat do bráchy. Taky se snažím o domácí stravu, ale někdy je ta dovezená pizza či ovocné knedlíky koupené naproti v obchodě holt lákavější. A televize? Bože díky za ten vynález. Tady netřeba slov.

Jak to máte vy? Jste dokonalý za všech okolností nebo se přetvařujete i za zavřenými dveřmi?

 

Sany

Franerova

2 Comments

  1. Mluvíš mi z duše, k dokonalé matce mám hodně daleko, ale nikdo mi nemůže upřít snahu. A jak říkáš, díky za vynález televize 😀 ikdyž u nás jí ještě velkou pozornost nevěnuje, děkuji aspoň za těch pár minut kdy běží reklama a on aspoň těch pár minut neřve 🙂
    Nedávno jsem se taky pustila do psaní o našem životě, takže kdybys chtěla mrknout, budu moc ráda 🙂
    https://simplyandme.blogspot.cz/

    • Určitě se na tvůj blog ráda podívám 🙂 Tv u nás jede denně, ale snažím se to korigovat. Vnímá ji tak od cca dvou let. To fakt sedne a čučí a reaguje na to co se tam děje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *